Základní informace pro zájemce o docházku v naší mateřské škole

Jsme soukromá mateřská škola zapsaná v rejstříku škol, což mimo jiné znamená, že pro nás platí školský zákon (561/2004Sb), že k nám chodí pravidelně česká školní inspekce (poslední zpráva zde) nebo třeba kontrola z hygieny, ale také třeba to, že u nás LZE plnit povinnou předškolní docházku.

Přijímáme děti cca od 2 let, a to během celého školního roku (podle stavu naplněnosti).
Lze k nám chodit i pouze ve vámi vybrané dny (výše školného je patřičně upravena).
Razíme heslo: „Škola má být připravena na dítě, nikoli dítě na školu“ a tedy zvládáme i pleny a podobné maličkosti jako je třeba plyšák, vlastní lahvičku na pití, dudlík, nočník, nemluvící dítě, dítě s hendikepem, s asistentem i bez něj…
Při běžných činnostech (hygiena, oblékání…) pomáhají nejenom všechny učitelky, ale také školnice a když je třeba zapojí se i paní kuchařka.
Máme vlastní, přiměřeně velkou zahradu se vzrostlými stromy, kterou na plno využíváme po celý školní rok.
Máme vlastní kuchyň, ve které skvěle vaří naše báječná paní kuchařka, a tak zvládáme nejrůznější diety, děti si mohou cokoli přidat, mají volbu ve svačinách, mají dostatek ovoce i zeleniny, pitný režim, kdy voda je samozřejmostí a kdo zůstává ve školce déle, hlady nikdy nezůstane.
Neodměňujeme děti sladkostmi.
Čas příchodu ani odchodu z MŠ není nijak omezen, záleží jenom na vás, kdy dítě přivedete, respektive kdy si ho vyzvednete.
Spánek po obědě je zcela individuální. Dětem je umožněno po obědě dostatečně odpočívat (máme spací patro), kdo nespí či neusne může si v klidu hrát, či se účastní vzdělávacího programu s většími dětmi, které už po obědě nespí.
Dáváme velký prostor zvykání. Přítomnost rodičů je samozřejmá a není ničím omezená. Sami si určíte režim, který vám bude vyhovovat.
Máme asistenta pro cizince, máme bohaté zkušenosti s dětmi z dvojjazyčných rodin.
Kapacitu máme 35 dětí, které jsou rozděleny podle věku do dvou skupin. Letos je 17 malých dětí (tedy 2-3,5) a 18 velkých (z toho 7 předškoláků). Po většinu dne si ale děti hrají společně, často mají i řízenou činnost společnou. Dopoledne jsme ve škole vždycky 3 učitelky. Celkem je nás 5, děti velmi brzy poznají všechny, protože všechny se aktivně podílejí na vzdělávání vašich dětí. Zcela odpadá jakékoli suplování, spojování, či přecházení jinam. Děti jsou v celé škole velmi brzy jako doma.

Školné

Informace o školném naleznete přehledně na stránce Ceník a provozní doba.

Co s sebou do školky

Bačkory (takové, které děti snadno obují nebo se o to alespoň mohou snažit)
Převlečení do třídy a na ven (děti nemohou chodit v tom samém oblečení, venku se ušpiní, obalí se pískem…)
Dovnitř: něco, v čem je dětem dobře a co se jim snadno ovládá
Ven: něco, co mohou děti ušpinit a co se jim snadno obléká (mikiny přes hlavu, které nejdou přetáhnout, prstové rukavice a podobné vychytávky nechte prosím k babičce. Ty mívají míň dětí na hlídání 😊)
Náhradní sadu oblečení (vylitá polévka, pocákané tričko, to se stává nejenom malým dětem, ale úplně všem)
Pleny, lahvičky, přebalovací podložky, mokré ubrousky, plyšák na spaní (samozřejmě, pokud je dítě potřebuje)
VŠECHNO OBLEČENÍ OZNAČTE (i velké děti si občas novou mikinu nepoznají)
Hrneček (takový, který se dá dát do myčky)
Polštář (buď na spaní nebo na sezení)
Děvčata musí mít v šatně hřeben (culíky češeme pořád a vši nechceme nikdo)