Zápis jako takový neděláme, děti se k nám mohou hlásit během celého roku. Vzhledem k naší snaze o co nejotevřenější komunikaci, se nám tento systém osvědčil jako nejúčelnější. Přijďte se k nám podívat a uvidíte sami, jestli vás náš otevřený přístup zaujme. Můžete přijít kdykoli, můžete zavolat, poslat zprávu či email, je to zcela na vás.

VAŠEHO PŘEDŠKOLÁKA VÝBORNĚ PŘIPRAVÍME NA VSTUP DO ZÁKLADNÍ ŠKOLY!

Adaptace je přirozenou součástí našeho vzdělávacího programu, není ničím omezená a je zcela individuální a záleží pouze na dohodě rodič x škola.

Přijímáme do docházky děti s hendikepem. Těchto dětí prošlo školou již několik (ADHD, Aspergerův
syndrom, fyzické postižení…). Máme tedy již zkušenost s tím, jak tyto děti začlenit do dětské skupiny,
aby jejich pobyt ve škole byl bezproblémový a pro všechny co nejšťastnější. Je pro ně
vypracován individuální vzdělávací plán, s kterým pracujeme na tom, aby dosáhly
maxima svých schopností a plynule přešly do základní školy.

Škola spolupracuje s diabetologickým oddělením fakultní nemocnice Motol
a jsme připraveni přijmout děti s diabetem či s dietetickým omezením.

 

Letní provoz 6. 6. 2020 
Ve středu 10. června UZAVÍRÁME možnost na nahlašování LETNÍHO PROVOZU. Po tomto datu bude možnost úpravy již VELMI omezená. Prosíme tedy o maximální spolupráci z vaší strany, abychom si mohli vše naplánovat. I my bychom potřebovali nějakou dovolenou a také připravit školku na další školní rok a to bez zodpovědné spolupráce opravdu nepůjde.
Týden plný dětských radostí 5. 6. 2020 
Divadlo, skákací hrad, hodina speciálního tělocviku, spousta ovoce, pokladová hra, poslech Smetanovy Vltavy, překonávání strachu, pohádky, nějaké to zpívání a ještě jsem určitě na něco zapomněla. To byl náš MDD týden a opravdu se vydařil :-). Příští týden nás čekají pokusy s vodou a ve středu přijedou zvířata, tentokrát ne kůň, ale koza a spol. Začínáme po svačině, těšíme se na vás.
Červen 30. 5. 2020 
Květen je fuč, i když se to zdá neuvěřitelné, je to tak. Bylo trošku chladněji, ale nám to nevadí a příroda se raduje. Však i naše zahrádka je v plné síle, už se nám i červenají jahůdky. V týdnu nás čeká divadlo (hned v pondělí) a oslava MDD (ve středu), kdy budeme tančit, skákat (přijede hrad), čekají nás dobroty, i na nějaké dárky dojde, máte se na co těšit.
Dřevěné divadlo ve školce 27. 5. 2020 
V pondělí 1. června dorazí v 11:00 do školky Honza Hrubec a zahraje nám další krásnou pohádku.
Letní provoz 22. 5. 2020 
Prosíme VŠECHNY, napište ve škole vaše požadavky na letní provoz i na tábor. Pokud se nenapíšete, nebudeme s vámi počítat. Vlastně by nám i pomohlo, kdybyste nám do tabulky napsali kdy víte, že nebudete, protože i to je informace, se kterou se dá pracovat. Stejně tak bychom potřebovali vědět váš zájem či naopak nezájem o letní tábor. Bez těchto informací by se vám také mohlo stát, že v létě budete stát před zavřenou školkou :-)
Loučení 22. 5. 2020 
Dnes jsme se rozloučili s našimi školáky, v pondělí jim začne škola. Děkujeme, že jste u nás byli, byla to fajn zkušenost i příležitost vás zase všechny vidět. Ať se vám ve škole daří a ať už je všechno jako dřív. Maláči si stále hrají se zvířátky, velké se celý týden věnovali jídlu. Hezký týden to byl :-).
Květen v běhu 16. 5. 2020 
Školka je plná dětí a nás to těší. Děkujeme vám, že jste nás podrželi v době krize a že nám věříte a své děti k nám posíláte. Je nám tu s vašimi dětmi moc dobře. Zahrádka roste, už jsme sklízeli první úrodu, vlak má za sebou zatěžkávací zkoušku a vypadá to, že prošel, koutek stavba už je zaběhaný. Jo a děkujeme klukům i dětem za pomoc při navožení kačírku.
Letní provoz a Tábor v Nedvědici 9. 4. 2020 
Ve složce pro registrované (jméno rodiny, heslo - jméno školkového psa - vše s diakritikou) máte náš návrh na letní provoz a Tábor v Nedvědici. Prosím, přečtěte si, zamyslete se a dejte vědět. Vše jsem vymýšleli se záměrem jak vám pomoci v této ne zrovna normální době, tak doufáme, že jsme se strefili. Těšíme se na vaše reakce. (kdyby byl zájem o jiné termíny příměšťáků, doplníme).
Pohádka pro vás 30. 3. 2020 
Posílám odkaz na  webky našeho kamaráda Honzy Hrubce a jeho Dřevěné divadlo. Pohádku vám nahrál, můžete na ní společně kouknout. http://www.drevenedivadlo.cz/index.html , kde je vpravo ve facebookovém okénku návod, jak se kouknout na představení na Youtube.
Hračky apod. 23. 3. 2020 
Pokud byste měli doma dlouhou chvíli, přijďte si do školky pro hračku, puzzle, knížku nebo výtvarný materiál. Máme dost a rádi půjčíme, darujeme, vyměníme.. Zahrada a písek jsou otevřeny! Nadále trvá možnost individuální domluvy ohledně docházky, volejte, pište! Myslíme na vás, prosím, myslete na nás.
Prázdninový provoz 21. 3. 2020 
Určitě pro vás plánujeme letní provoz v rozšířeném režimu. Třeba celé prázdniny, pokud bude zájem. Nebojte, společně to zvládneme :-)
Nouzový režim 16. 3. 2020 
Pokud nedojde k uzavření mateřských škol vládním nařízením, můžeme pokračovat v nouzovém provozu i nadále. Pokud potřebujete dát dítě do školky, ozvěte se, domluvíme se. Ty "prázdniny" budou bohužel asi dlouhé...
Provoz školky 15. 3. 2020 
Na základě doporučení Krizového štábu Městské části Praha 5 může zatím pokračovat provoz školy. Přednostně pro děti rodičů zajišťujících krizovou infrastrukturu státu (lékaři, sestry apod.) a rodiče samoživitele. Ostatní rodiče prosím, pokud  to bude možné, aby nechali děti v bezpečí doma. Prosím sledujte i nadále naše komunikační kanály, jak jistě víte, situace se neustále mění.
Černý kašel 12. 3. 2020 
Aby nebylo těch nemocí málo, objevil se nám ve školce černý kašel. Nakažen není nikdo z personálu ani z dětí, nákaza se objevila u jednoho z rodičů. V případě, že by se u vašich dětí nebo u vás objevil dávivý kašel, kontaktujte svého ošetřujícího lékaře :-(
Zajištění hlídání dětí (akce komunitního centra) 12. 3. 2020 
V případě uzavření mateřských škol může komunitní centrum nabídnout v rámci "sousedské výpomoci" hlídání dětí v omezeném rozsahu. Jedná se o pomoc v nejnutnějších případech (samoživitelky, lékaři, sestry apod.) V případě zájmu nás, prosím, kontaktujte!
Brigáda a seminář 1. pomoci ( akce komunitního centra) 3. 11. 2019 
V sobotu 9. listopadu se bude konat od 9:00 na zahradě brigáda. Zazimujeme zahradu, pískoviště, truhlíky a nakonec upečeme na ohni buřty. Po brigádě od ca. 13:00 se bude konat ca. 2 hodinový seminář pro rodiče na téma " První pomoc dětem". Hlídání dětí v této době a oběd jsou zajištěny!
Sběr rostlinného oleje!!! 17. 9. 2019 
Od dnešního dne máme u školky k dispozici nádobu na sběr použitého rostlinného oleje! Stačí doma slévat olej do PET lahví a uzavřenou láhev vhodit do této popelnice. Chovejme se ekologicky a učme to i naše děti! Olej zanáší odpady a škodí kanalizacím i čističkám. Olej bez hranolků, párátek apod. může přinést kdokoliv, předem děkujeme!
Tábor- hotel Myslivna 15. 9. 2019 
Na tábor odjíždíme na závěr školního roku a to v sobotu 18.7.2020. Naposledy se tedy ve školce uvidíme se všemi v pátek 17.7.2020!
Plavání 15. 9. 2019 
Plavecký výcvik pro velké děti bude v tomto školním roce probíhat od 3.2.2020 a to vždy v pondělí od 9:15. Jezdit budeme do bazénu v Radlicích, čas odjezdu upřesníme. Počítejte s tím při plánování kroužků na druhé pololetí.
Kroužek in-line bruslení 31. 8. 2019 
Stejně jako na jaře, mohou děti navštěvovat kroužek in-line bruslení přímo ve školce. Začalo by se 2. čtvrtek v září (12.9.), v plánu je 6 lekcí. Pokud máte zájem, dejte co nejdříve vědět
 
facebook Inspekční zpráva ČŠI