Zápis jako takový neděláme, děti se k nám mohou hlásit během celého roku. Vzhledem k naší snaze o co nejotevřenější komunikaci, se nám tento systém osvědčil jako nejúčelnější. Přijďte se k nám podívat a uvidíte sami, jestli vás náš otevřený přístup zaujme. Můžete přijít kdykoli, můžete zavolat, poslat zprávu či email, je to zcela na vás.

VAŠEHO PŘEDŠKOLÁKA VÝBORNĚ PŘIPRAVÍME NA VSTUP DO ZÁKLADNÍ ŠKOLY!

Adaptace je přirozenou součástí našeho vzdělávacího programu, není ničím omezená a je zcela individuální a záleží pouze na dohodě rodič x škola.

Přijímáme do docházky děti s hendikepem. Těchto dětí prošlo školou již několik (ADHD, Aspergerův
syndrom, fyzické postižení…). Máme tedy již zkušenost s tím, jak tyto děti začlenit do dětské skupiny,
aby jejich pobyt ve škole byl bezproblémový a pro všechny co nejšťastnější. Je pro ně
vypracován individuální vzdělávací plán, s kterým pracujeme na tom, aby dosáhly
maxima svých schopností a plynule přešly do základní školy.

Škola spolupracuje s diabetologickým oddělením fakultní nemocnice Motol
a jsme připraveni přijmout děti s diabetem či s dietetickým omezením.

 

Distanční vánoční dílna 20. 11. 2020 
Od úterý 24. 11. si můžete ve školce vyzvednout balíček s vánočními dekoracemi. Nechceme vás, kdo jste k nám měli namířeno na vánoční dílnu ochudit a alespoň takto vám chceme dát najevo, že na vás myslíme, že nám chybíte a že vás máme rádi. V balíčku budou dvě dekorace k dotvoření, veškerý materiál a samozřejmě návod. Kdybyste to chtěl někdo poslat poštou, klidně napište. Mooooooc se na vás těšíme a doufáme, že výrobky s námi budete alespoň na dálku sdílet a pošlete nám pár fotek :-) P.S. děti, které momentálně školku aktivně navštěvují, budou vyrábět dekorace během celého adventu
Podzim pomalu končí 20. 11. 2020 
Podzim končí. Celý týden jsme věnovali reflexi na naše podzimní vědomosti a dovednosti. Byl to hezký týden, však koukněte na fotky. DIVADLO v úterý bude, Honza Hrubec si pro nás nachystal již adventní pohádku a my se těšíme, začínáme v 10:00, přijďte všichni.
Pestrý podzim 14. 11. 2020 
Máme za sebou pestrý týden plný zážitků. Byli u nás sovy a dravci, v pátek přišel včelař a mimo to chodíme hodně ven, tvoříme, hrajeme si, učíme se, zpíváme si, cvičíme... Krásné dny tu máme :-)
Listopad 6. 11. 2020 
Listí, kam se podíváš, však se nám po brigádě stýská. No nic, poradili jsme si po svém a už se těšíme na jarní úklid. Příští měsíc nás čekají svatomartinské hody a veselí, "husa", rohlíčky a ochutnávka džusů nebude chybět. Těšíme se. Dnes jsem vám poslala email s podrobnými informacemi na adventní dobu, pokud byste chtěli cokoli upřesnit, ptejte se, emailujte, volejte, pište. Rádi vám vše vysvětlíme.
Říjen 30. 10. 2020 
Dva měsíce docházky jsou za námi, ani se tomu nechce věřit. Ale když tak procházím fotky, vidím, že to byly dva měsíce plné radosti, krásného počasí a prima akcí. Tak hurá do listopadu, začínáme zajímavě. Chystáme se na Martinské hody (ty budou 11.11.), ve středu se dozvíme něco o včelách, medu a jejich prospěšnosti a v pátek se k nám chystá divadlo. Držme si palce, ať to všechno vyjde.
Provoz 24. 10. 2020 
Letošní podzim je počasím opravdu vydařený a my si jej můžeme užívat plnými doušky. Alespoň trochu se vám snažíme udržet pocit, že svět se úplně nezbláznil a protože stále chodíte, zdá se, že se nám to i daří. Zůstaňte nám věrní, je to skvělé.
Zelí, polévka a jiné zážitky 16. 10. 2020 
Šlapali jsme zelí, vařili polévku a jinak si užívali darů podzimu. Snažíme se tvářit statečně a děti uchránit od toho, co se děje venku. Zatím se nám to daří. FOTOGRAFA jsme na příští týden zrušili, ale divadlo si ponecháme, takže, pokud se nic dalšího nestane, ve středu nám Honza Hrubec svou pohádku Honza a drak odehraje.
Divadlo A Šmytec ve školce 8. 10. 2020 
Bohužel se nemůže konat představení divadla A Šmytec (karanténa jedné z hereček) plánované na úterý 13.10.2020. Náhradní termín se pokusíme najít co nejrychleji. Taková je doba..
Dentální prevence 7. 10. 2020 
V pondělí 12. října budeme mít ve školce program pro velké děti zaměřený na správné čištění zubů. Prosíme, dejte dětem s sebou do školky kartáček v pouzdru!
Schůzka s paní logopedkou 7. 10. 2020 
Již ve čtvrtek se od 17:00 koná schůzka s paní logopedkou. Jste vítáni i s dětmi, hlídání je zajištěno :-)
Lektorované programy 5. 10. 2020 
Lektorované programy Dítě je dítě a Chameleon Leon nemůžou bohužel proběhnout v tomto týdnu. Náhradní termíny jsou 2.11. a 3.11., snad to vyjde na druhý pokus.
První měsíc máme za sebou 26. 9. 2020 
Je to neuvěřitelné, ale je to tak, září je téměř u konce. Vše se hezky zaběhlo, všechny děti už zvládají pobyt a vše začíná dávat smysl. Byl krásný týden, na fotkách je to vidět. Nezapomeňte v úterý na netopýry a užijte si svatováclavský víkend, na počasí nehleďte.
Možnosti 13. 9. 2020 
V šatně se objevily letáky na několik akcí pro vás, pro rodiče. Jedná se o povídání s logopedem (nejenom povídání, ale i odpovědí na vaše konkrétní dotazy při úskalí výslovnosti) a druhé setkání se točí okolo možností použití aromaterapie v běžném životě rodiny. Hlaste se, protože počet míst je omezen.
Sběr rostlinného oleje! 27. 8. 2020 
Přímo na dvorku máme k dispozici nádobu na sběr použitého rostlinného olej. (černá, označená popelnice). Stačí doma slévat olej do PET lahví a uzavřenou láhev vhodit do této popelnice. Chovejme se ekologicky a učme to i naše děti! Olej zanáší odpady a škodí kanalizacím i čističkám. Olej bez hranolek, párátek apod. může přinést kdokoliv, předem děkujeme!
 
facebook Inspekční zpráva ČŠI